Перейти до основного вмісту
nipo

Новини

Повернутися до списку новин

НОІВ представив українські інновації на світовому рівні

Українські інноваційні компанії були представлені під час Асамблей ВОІВ у Женеві на виставці, яку відвідали понад 1200 делегатів зі 192 країн світу.

З 30 вересня по 9 жовтня 2019 року в Женеві українська делегація на чолі з заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговим представником України Тарасом Качкою брала участь у 59-й серії засідань Генеральної Асамблеї держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).

Понад 1200 делегатів зі 192 країн-членів ВОІВ, представники галузевих груп і громадянського суспільства з різних країн зібралися, щоб розглянути та обговорити політики у сфері інтелектуальної власності, що стануть основою діяльності ВОІВ на наступний рік.

Традиційно, з 1970 року Україна бере участь у серії засідань Генеральної Асамблеї, Координаційного комітету та Асамблей держав-учасниць союзів, членом яких є Україна.

Ключовою для делегації України в рамках роботи на Генеральній Асамблеї стала зустріч з Генеральним директором ВОІВ Френсісом Гаррі. Під час зустрічі було обговорено питання двостороннього співробітництва у сфері інтелектуальної власності. Між Мінекономіки та ВОІВ був підписаний Меморандум про взаєморозуміння, яким передбачено створення в Україні Національного навчального центру інтелектуальної власності, а також Програма співробітництва на 2020 – 2021 роки. Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка відзначив: “Підписана програма співробітництва визначає пріоритетні сфери подальшої співпраці на наступний дворічний період. Зокрема, ми плануємо створити Національний навчальний центр з інтелектуальної власності за методологією Всесвітньої організації інтелектуальної власності, а також розвинути мережу Центрів підтримки технологій та інновацій. У перспективі приєднання України до Марракеського договору про полегшення доступу осіб з порушеннями зору або іншими обмеженнями сприйняття друкованої інформації опублікованих творів”.

Крім участі в засіданнях Генасамблеї, українська делегація мала щільний графік зустрічей з представниками профільних Секцій ВОІВ та представниками країн-партнерів організації.

Також цього року вперше відбувся день України в рамках Генасамблей під час якого було презентовано новий бренд «Innovative Ukraine». День України відвідало понад 600 гостей делегацій країн-членів ВОІВ. Френсіс Гаррі під час офіційного заходу у своїй промові зазначив: «Цей виступ показав нам дуже сильну культурну традицію України, але не забуваймо, що головна мета цього дня – дати нам відчути також і дуже сильні традиції України в науці, технологіях та інноваціях, як ми всі знаємо за цим стоїть довга історія. Виставка «Інноваційна Україна» сьогодні показує нам численні приклади найсучасніших технологій які були розроблені в Україні».

В рамках культурного заходу українська делегація представила національну виставку-експозицію «Innovative Ukraine: From Soul to Brain», концепцією якої передбачено висвітлення історії та традицій України, а також демонстрація сучасних інноваційних досягнень ТОП-стартапів України та діючих моделей у сфері інформаційних та високих технологій у режимі «hands on». На українській експозиції представлені продукти компаній: Pix Backpack, Cardiomo, Delfast Bikes, LimpidArmor, SolarGaps, CamTouch, Sirocco. Культурним елементом експозиції був модельний ряд одягу від дизайн-студії Оксани Полонець, яка представляла сучасну інтерпретацію українського національного одягу. Для гостей України виступив Національний академічний оркестр народних інструментів України (НАОНІ).

Директор Національного офісу інтелектуальної власності Богдан Моркляник підсумував результати участі України у Генасамблеях: «Ми досягли поставленої мети - представили Україну як технологічну та інноваційну країну і сформували максимально позитивне сприйняття. Наша ідея – поєднання традицій і інновацій виявилась затребуваною, виставка інноваційних продуктів викликала неабиякий інтерес і ми отримали численні позитивні відгуки. Окрім виставкової і розважальної частини були проведенні численні і вкрай продуктивні зустрічі з старими і новими партнерами, керівництвом організації - за результатами цих обговорень були сформовані нові напрями співпраці і ми переконанні, що в нових проектах ми досягнемо ще більшого успіху».

👉 Відео-ролик «Innovative Ukraine: From Soul to Brain»: http://bit.ly/33oe6Ap

👉 Фотозвіт з події: http://bit.ly/2Vyht4V

Taras Kachka Valeriy ZhaldakBogdan PaduchakOksana YarmolenkoIryna Matsiuk Darmogray Богдан МоркляникЮрій БаланюкDanylo TsvokKasim Velychko Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Permanent mission of Ukraine in Geneva World Intellectual Property Organization Національний офіс інтелектуальної власності Міністерство культури, молоді та спорту УкраїниUkraine NOW НАОНІ - Національний академічний оркестр народних інструментів України Дизайн-студія Оксани ПолонецьOksana Polonets Delfast BikesCardiomoLimpid ArmorCamTouchPix BackpackSirocco Energy, SolarGaps - Solar Panel Window Blinds #wipo_assemblies_2019 #МЕРТ #NIPO #IP #ВОІВ #WIPO #НОІВ #TISC #інтелектуальнавласність #intellectualproperty #ІВ #Ukraine #Україна #WIPOAssemblies #WIPOAssemblies2019 Читайте також на телеграм-каналі: http://t.me/nipo_ua